ERGİN ALTINEL:
Asıl adı Mehmet Ergin Altınel,1960 ORDU doğumlu. İlköğrenimi Ordu'da. Arkasından Lise yılları, İstanbul Kabataş Erkek Lisesi. Üniversite zamanı, BURSA Uludağ Üniversitesi İ.İ.B.F İşletme bölümünü bitirdi. 1993'te İLKNUR'la evlendi, 1994'te ENES aileye katıldı.
ZAMAN TÜNELİ
1967 Mandolin,Melodika
1972 İlk akustik Gitar
1974 İlk elektrik Gitar
1977 Milliyet gazetesi Liseler arası müzik yarışması Yabancı icra birinciliği
1977 Üniversiteyi kazandıktan sonra Bursa'da 1 yıl boyunca Rock müzik dinleyen birilerini aradı.
1978 Nihayet Merih Benli ve Hakan Durak ile tanışma.
1979 Çeşitli gece klüplerinde çalışmaya başladı.
1980 EKİNOKS adlı Cover Grubunun kurucularından.
1982 Merih Benli,Cem Peker,Hakan Durak ile birlikte BANDAJ'ı kurdular ve hemen Cover çalışmalara başlandı. Rainbow, Whitesnake, Scorpions, Creed, Deep Purple, MSG, Saxon gibi zamanın en iyi gruplarının şarkılarını Bursa'da A.V.P. tiyatrosunda (1983) seslendiren bir konser verdiler. (Vokal: Melih, Bas: Hakan Durak, Davul: Cem Peker, E.Gitar: Merih Benli, E.Gitar: Ergin Altınel)
Malum,askerlik araya giriyor ve tekrar bir araya gelmek için sözleşiyorlar.
1987 Buluşma,vuslat. Artık besteler bir araya getiriliyor, beyin fırtınaları, olgunluk emareleri… Yıl sonuna doğru iki beste İstanbul'da stüdyo kaydına giriyor. Mustafa Tolu, Bas gitarda 1988 yılına kadar eşlik etti.
1988 Bu arada Bursa'da Sedat Yıldırım Sarıcı ile istişareler yapılıp gençlerin çalışma yapabileceği bir stüdyo kurulması için destek. Bandaj kendi prova yeri olmasına rağmen hem destek, hem de müziğe yeni başlayanları yüreklendirme adına bu stüdyoda çalışır. Bu stüdyonun bulunduğu pasajdan daha sonra Türkiye'nin gururları çıkacaktır. MATRAKUKAS'tan Tarkan Gözübüyük, VOLVOX'tan Şebnem Ferah…
İşler azar ve festivaller başlar. Bandaj hem çalar, hem ses sistemi kurar, hem Mixer idare eder, hem de roadie'lik yapar.
Artık Bursa'ya İstanbul ve Ankara'dan Rock ve Metal gruplar gelmekte. Pentagram,Tarkan'ı kapar. Dr.Skull, Bandaj'ın Kardeş grubu.
1989 Festivallere devam. Bursa dışına ilk çıkış. Ankara H.Ü.nde Dr.Skull konukseverliğinde bir konser (Ergin hasta). Konuklar 6.parçanın sonunda kendilerine gelip alkışlıyorlar (Besteler Ergin ve Merih tarafından yapılmakta. Vocal yok. Enstrumental vaziyetler mecburen). Necdet Ulu Klavyede. Cem sağlık nedeniyle ayrı. Hakan Doğuç davulda.
1990 Artık atak olmak lazım. Dört başı mamur bir Bursa Açık hava tiyatrosu konseri hazırlığı. İstanbul medyası davetli. Şebnem Ferah vokalde. 19.05.1990: Bir acayip konserdi.
9 parça TRT denetiminden geçmiş. Ünlü bir şirket albümü çıkarmak için hazır. Yurt dışında yeni yıkılan doğu bloku ülkelerine turne teklifi.Türkiye'nin en büyük stüdyosu TRT ARI 2 gün boyunca canlı performans çekimleri için sırada. Veeeee…..

Ergin'in uğruna tek sermayesi olan evini sattığı (yukardaki hazırlıkların maliyeti düşünüldüğünde anlaşılabilir) BANDAJ dağılıyor!

Moraller bozuk. Ergin'le Merih kafa kafaya verip grubu yeniden oluşturmaya çalışırken Ergin ağabeyini kaybeder, Ordu'ya gider. Merih evlenip Almanya'ya gider. Kısa bir süre sonra Ergin'in babası da vefat edince anneyi yalnız bırakamaz ve Ordu'da kalır. Stüdyo açar, Kuru temizlemecilik, elektronik ticareti, eşarp pazarlama ve Belediye'de tonmaister işleriyle uğraşır. Evlenir…

2001 Hocası Ahmet Recep Katırcıoğlu(gitar), Levent Okumuş(vocal,bass) ve Umut Önder(davul) ile birlikte KÖPRÜ Grubunu kurarlar, cover çalarlar.
2006 Gitarın asi çocukları organizasyonu vesilesi ile ilk defa İstanbul Balans'ta çaldı. Bu arada (toprağı bol olsun) Barış Akarsu'nun 'Düşmeden Bulutlarda Koşmam Gerek'albümünde 9 şarkının aranjesini Ayhan Orhuntaş'la birlikte yapıp Gitarlarını ve bass'larını çaldı. Eylül'de tekrar 16 yıl aradan sonra Bursa'ya yerleşti.
Mart 2007

Albüm kayıtları yapıldı. Basları Tarkan çaldı. Ayhan sağolsun. Hem evini ,hem de stüdyo Ütopya'yı tahsis etti. Büyük hakkı var. Editing, mixing derken 14.07.2007 Maslak Arena'da Joe Satriani konserinde ön grup olarak sahne… 3 günlük bir prova. Kaynaşma,samimiyet,özveri,sahne…

Ekip:

Ergin Atınel Lead gitar
Merih Benli Gitar (bu vesileyle 17 yıldan sora ilk karşılaşma)
Tarkan Gözübüyük Bass
Ozan Tügen Klavye
Gökçe Dayanç Davul